מסלולים
במכינה כיום לומדים בסה"כ כ 240 תלמידים, כ145 תלמידים בשנה א' ועוד כ-80 תלמידים בשנה ב'. מטרת המכינה הישיבתית הינה לבנות ולגדל נוער אידיאליסטי שלצד בניית עולמו הרוחני והעמקת הלימודים התורניים שלו הוא שואף לקחת אחריות ולהוביל הן בצבא (בכל יחידה שהיא) והן בשאר תחומי החיים.
אתה לקראת שחרור או אחריו?
אתה רואה את החיים לפניך – לימודים, עבודה, חתונה, משפחה. והשאלות עולות: מה לעשות? איפה לגור? מה המשימה?
המדרשה שמה דגש על בניית השקפה אמונית לבנות, מתוך תפיסה כי שרות לאומי של בת אינו שנתיים בלבד כי אם מסלול לחיים מלאים. בניית השקפת העולם שבו הבת מכירה את תפקידיה ושליחותה הגדולה: אם בבניין הבית, המשפחה וחינוך הילדים ואם בתרומה משמעותית לחברה, לעם ולמדינה. כל אחת לפי כשרונה ונטיות ליבה- זוהי משימת העל של המדרשה.
תוכנית ייחודית, המאפשרת לתלמידי בית המדרש לבנות את עצמם לקראת תפקידים ציבוריים ואידיאליסטיים בעם ישראל, במקביל ללימודיהם האקדמיים.
שלוחת 'בני דוד מעלה אפרים', נפתחה בשנת הלימודים ה'תשע"ו במעלה אפרים שבבקעת הירדן.
השלוחה הוקמה בעקבות פניה ובקשה של המוסדות המיישבים במטרה לחזק ולהיות שותפים בפיתוח בקעת הירדן.
בישיבה משתדלים לעסוק בתורה במסירות ובענווה ולהיות שותפים במשימה הגדולה של בניין התורה בדור הגאולה, ע"י בנית תלמידי חכמים בכל הרמות שיעסקו בהרבצת תורה בעם ישראל. הישיבה גם מהווה כתובת לתלמידים המחפשים את הדרך לשלב בין שירות צבאי מלא ומשמעותי, עם הליווי וההכנה של 'בני דוד', לבין לימוד ישיבתי רציני ומעמיק.
מכינת 'דרך אבות' מיועדת לבני הנוער בוגרי כיתה יב' בדגש על בני קהילת יוצאי אתיופיה.
ושמה לעצמה למטרה לחזק את הזהות והקשר למדינה ולעם ישראל בקרב בני הנוער של הקהילה
תפריט תפריט