סיכום שליש
                                                                                                                                                                
י' כסלו תשע"ד 
                       מסכמים ביקורים סוף גיוס אוגוסט

במהלך החודשים האחרונים סיימנו עוד סבב ביקורים נרחב בעקבות החיילים שהתגיייסו בגיוס אוגוסט. ביקרנו בבא"חים השונים ובבתי הספר למפקדים וקצינים.
נפגשנו גם עם היחידות שתופסות קווים בגבולות ובאיו"ש, עם היחידות המתאמנות
ואפילו הצטרפנו לעליה לחרמון בסיום מסלול באגוז...
           

כל הכבוד לחיילים הרבים שהגיעו למכינה לשבתות ולביקורים באמצע השבוע. החיילים זכו לקבלת פנים חמה ומרוממת והטעינו מעט את המצברים.
במהלך החורף אנו מקיימים מלווה מלכה במרכז כדאי להתעדכן באתר ואצל הרכזים.
 
            

בימים אלו סיימו עשרים וחמשה מבוגרנו קורס קצינים והצטרפו למשפחה רחבה של [מאות]
קצינים המשרתים בכל חיילות צה"ל. מבין המסיימים קציני חי"ר, שריון, הנדסה ויחידות מיוחדות. בניגוד לתדמית שנוצרה ישנו מקום לא מבוטל גם לקצינים במערך תומכי הלחימה, במודיעין, בחיל הרפואה, בשלישות ואפילו לא תאמינו, באט"ל [אגף הטכנולגיה והלוגיסטיקה ].

צורי תותחן בשריון מגדוד 53 לשעבר, עשה הסבה מקצועית בעקבות פציעה וסיים לא מכבר קורס קציני לוגיסטיקה. צורי שובץ כקל"ג בחטמ"ר יהודה ידיו מלאות עבודה והוא מזמין את בעלי הפרופיל: 'ירידת הפרופיל היא לא סוף פסוק ואין צורך להגיש רע עם זה, ההיפך הזדמנות זו פותחת בפניך מחוזות חדשים ומגוונים שאפשר להרחיב בהם את האחריות וההשפעה.' 
'המערך הלוגיסטי נותן לכוחות הלוחמים אפשרות לרציפות והמשכיות ובלעדיו אף אחד לא זז...'

                     

לא רחוק משם בקרנו את ישי לנדאו מיחידה י"א דרג ד' בחיל האויר המתמחה בפירוק מטוסים פגועים לחלקיקים תיקונם והחזרתם לשירות מבצעי, דבר יחודי ובלעדי בעולם, אפילו יצרני המטוסים מארה"ב באים לראות את הפלא...

סאם- שבתאי כהן חייל בודד עלה לבדו מארצות הברית למד בעלי שנה וחצי ויצא לשירות בתפקידי הדרכה בפיקוד העורף לאחרונה סיים גם הוא קורס קצינים ומשמש כקצין הדרכה בפיקוד. לכבוד הסיום הגיעה אמו מארה"ב ושבתאי מבטיח שבקרוב מאוד ההורים יעלו בעקבותיו לארץ מעורף הגלות.
                   

גם במגמת נחשון של קורס קצינים האחרון, סיימו ארבעה מבוגרנו. שניים מהם דוד חן וברק פלדמן סטודנטים לרפואה. ושניים נוספים משה קרמני וירון פרידמן סיימו כמצטיינים פלוגתיים. בהצלחה לכולם בתפקידים החדשים המגוונים והחשובים!
אנו בני דוד ונאמנים לדבריו של דוד המלך בספר שמואל על מלחמת העמלקי:
"כי כחלק היורד במלחמה, וכחלק היושב על הכלים--יחדיו יחלוקו..."


תפריט תפריט