קרבן התמיד - כנגד הקדושה התמידית | כללי

הרב שי אליאס

כ"ז בתמוז תש"פ

קרבן התמיד - כנגד הקדושה התמידית | כללי

הרב שי אליאס

כ"ז בתמוז תש"פ
לקבלת כל התוצאות
כל הזכויות שמורות למוסדות בני דוד - עלי. הדברים המובאים בהרצאות נאמרים במסגרת שיח פורה ומפרה בבית המדרש כחלק מלימוד עיוני, על מנת להבין את מכלול הדברים יש להאזין לכלל השיעור. אין להעתיק, לשדר, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מהקטע דנן ללא קבלת הסכמה מראש ובכתב.
תוצאות חיפוש עבור:
נושאשם הרבRabiIDIDשם השיעור סידרהתאריךאורך הורדה
אמונה הרב שי אליאס 61 17406 חסמים ועיכובים ביראת שמים כללי - הרב שי אליאס כ"ח בסיוון תשפ"ב 45:10
פרשיות השבוע הרב שי אליאס 61 16474 באומות העולם קם נביא כמשה?! | פרשת בלק כללי - הרב שי אליאס י"ד בתמוז תשפ"א 47:50
שבת ומועדים הרב שי אליאס 61 16170 חנוכה, חכמת הקודש, מדינת ישראל ומה שביניהם | חנוכה כללי - הרב שי אליאס כ"ג בחשוון תשפ"א 40:00
אמונה הרב שי אליאס 61 16013 צמחונות - שאיפה עכשווית או חזון אחרית הימים? | כללי כללי - הרב שי אליאס א באב תש"פ 49:50
שבת ומועדים הרב שי אליאס 61 16010 בית המקדש התאמה בין כל חלקי הנפש והמציאות | בין המצרים כללי - הרב שי אליאס כ"ט בתמוז תש"פ 36:15
שבת ומועדים הרב שי אליאס 61 16011 חסרון בית המקדש ותפקיד הגלות | בין המצרים כללי - הרב שי אליאס כ"ח בתמוז תש"פ 41:25
אמונה הרב שי אליאס 61 16012 קרבן התמיד - כנגד הקדושה התמידית | כללי כללי - הרב שי אליאס כ"ז בתמוז תש"פ 47:55
פרשיות השבוע הרב שי אליאס 61 15672 קבלת תורה בכפיה או ברצון? | פרשת יתרו כללי - הרב שי אליאס י"ח בשבט תש"פ 33:45
שבת ומועדים הרב שי אליאס 61 14295 עניינו של יום | צום גדליה כללי - הרב שי אליאס כ"ט באלול תשע"ח 29:50
הרב אלי סדן (נולד בד' באייר ה'תש"ח, 14 במאי 1948) הוא מייסד וראש מכינה קדם צבאית בני דוד, המכינה הקדם צבאית הראשונה בישראל. נולד בתל אביב. למד בבית הספר התיכון "צייטלין" והיה חבר בתנועת "בני עקיבא". התגייס לצנחנים ובמהלך השירות שירת במשך שנה כקומונר בסניף "בני עקיבא" ת"א צפון, וכן למד בישיבת כרם ביבנה. בתום השירות החל ללמוד פיזיקה באוניברסיטה העברית, אך לאחר שנה פרש מתוכנית הלימודים ועבר ללמוד בישיבת "מרכז הרב" בראשותו של הרב צבי יהודה הכהן קוק. למד בישיבה כ-13 שנים, בהן למד אצל הרצי"ה קוק, והרב צבי ישראל טאו והפך לאחד מתלמידיו הבולטים. במהלך לימודיו התבקש הרב סדן על ידי הרב צבי יהודה קוק לסייע בהקמת המושב "קשת" ברמת הגולן‏, וכן בהקמת גרעין תורני באילת. יחד עם הרב טאו, שימש כשליח הרצי"ה בנושא שחרור "אסירי ציון", ובהם נתן שרנסקי. הוא קיים מספר מפגשים עם אנשי ממשל בארצות הברית למען שחרורו של שרנסקי. בשנת 1988, הקים יחד עם הרב יגאל לוינשטיין את המכינה הקדם צבאית הראשונה "בני דוד" ביישוב עלי שבשומרון, שמטרתה להכין בחורים דתיים לשירות מלא בצה"ל, תוך עידודם לשירות מקסימלי ביחידות לוחמות וכקצינים. מסלול זה לא היה קיים לפני כן בישיבות ההסדר. הרב סדן הגה גם את הרעיון להקים מכינה קדם צבאית חילונית. מכינה ראשונה מסוג זה, "נחשון", הוקמה בשנת 1997. קצינים דתיים רבים בצה"ל הם בוגרי המכינה "בני דוד" ורואים ברב סדן את רבם. הוא דוגל בקו "ממלכתי" כלפי מדינת ישראל, בעקבות השקפותיו של רבו, הרב צבי טאו. הרב אלי סדן נשוי לוורדינה הלוי ולהם 12 ילדים. אחיו הוא רמי סדן, פרסומאי ויועץ תקשורתי. בנו הבכור, הרב יהודה, משמש כראש הישיבה הגבוהה של מוסדות בני דוד בעלי. גיסיו הם פרופ' יונתן הלוי, מנהל המרכז הרפואי שערי צדק והרב מיכה הלוי, רבה של פתח תקוה.
456
כל הזכויות שמורות למוסדות בני דוד - עלי. הדברים המובאים בהרצאות נאמרים במסגרת שיח פורה ומפרה בבית המדרש כחלק מלימוד עיוני, על מנת להבין את מכלול הדברים יש להאזין לכלל השיעור. אין להעתיק, לשדר, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מהקטע דנן ללא קבלת הסכמה מראש ובכתב.
select
אמונה
כללי
מהר"ל
שו"ת הרב קלנר
שו"ת הרב קשתיאל
הלכה
הלכות הסעודה
פרשיות השבוע
1. בראשית
שבת ומועדים
תפילות ראש השנה - ניגונים
תנ"ך