מדוע יש לנו מעלה גדולה ממלאכים

הרב דוד אמתי

י"ח בשבט תשפ"ד

מדוע יש לנו מעלה גדולה ממלאכים

הרב דוד אמתי

י"ח בשבט תשפ"ד
לקבלת כל התוצאות
כל הזכויות שמורות למוסדות בני דוד - עלי. הדברים המובאים בהרצאות נאמרים במסגרת שיח פורה ומפרה בבית המדרש כחלק מלימוד עיוני, על מנת להבין את מכלול הדברים יש להאזין לכלל השיעור. אין להעתיק, לשדר, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מהקטע דנן ללא קבלת הסכמה מראש ובכתב.
תוצאות חיפוש עבור:
נושאשם הרבRabiIDIDשם השיעור סידרהתאריךאורך הורדה
אמונה הרב דוד אמתי 73 18963 מדוע יש לנו מעלה גדולה ממלאכים כללי - הרב דוד אמיתי י"ח בשבט תשפ"ד 49:15
שבת ומועדים הרב דוד אמתי 73 18936 הכנה לט"ו בשבט | ט"ו בשבט כללי - הרב דוד אמיתי י"א בשבט תשפ"ד 53:00
אמונה הרב דוד אמתי 73 18902 מידת הכעס | כללי כללי - הרב דוד אמיתי כ"ו בטבת תשפ"ד 46:50
אמונה הרב דוד אמתי 73 18885 טוב לכעוס בעד חיינו | כללי כללי - הרב דוד אמיתי י"ט בטבת תשפ"ד 45:30
שבת ומועדים הרב דוד אמתי 73 18116 בירור החיוב להתבסם בפורים | ערב לימוד לפורים כללי - הרב דוד אמיתי י"ב באדר תשפ"ג 59:10
שבת ומועדים הרב דוד אמתי 73 17305 לא בשמים היא | חג השבועות כללי - הרב דוד אמיתי ג בסיוון תשפ"ב 48:50
פרשיות השבוע הרב דוד אמתי 73 17485 איך סדום מתקשרת אלינו | וירא כללי - הרב דוד אמיתי ט"ז בחשוון תשפ"ב 56:30
פרשיות השבוע הרב דוד אמתי 73 16554 פרשת כי תצא - עולם התשובה שבמקרה כללי - הרב דוד אמיתי י"א באלול תשפ"א 59:50
פרשיות השבוע הרב דוד אמתי 73 17483 איסור יציאה מהארץ | פרשת שלח כללי - הרב דוד אמיתי כ"ג בסיוון תשפ"א 42:25
פרשיות השבוע הרב דוד אמתי 73 17484 איך משמרים רצון | פרשת בהעלותך כללי - הרב דוד אמיתי ט"ז בסיוון תשפ"א 45:35
הרב אלי סדן (נולד בד' באייר ה'תש"ח, 14 במאי 1948) הוא מייסד וראש מכינה קדם צבאית בני דוד, המכינה הקדם צבאית הראשונה בישראל. נולד בתל אביב. למד בבית הספר התיכון "צייטלין" והיה חבר בתנועת "בני עקיבא". התגייס לצנחנים ובמהלך השירות שירת במשך שנה כקומונר בסניף "בני עקיבא" ת"א צפון, וכן למד בישיבת כרם ביבנה. בתום השירות החל ללמוד פיזיקה באוניברסיטה העברית, אך לאחר שנה פרש מתוכנית הלימודים ועבר ללמוד בישיבת "מרכז הרב" בראשותו של הרב צבי יהודה הכהן קוק. למד בישיבה כ-13 שנים, בהן למד אצל הרצי"ה קוק, והרב צבי ישראל טאו והפך לאחד מתלמידיו הבולטים. במהלך לימודיו התבקש הרב סדן על ידי הרב צבי יהודה קוק לסייע בהקמת המושב "קשת" ברמת הגולן‏, וכן בהקמת גרעין תורני באילת. יחד עם הרב טאו, שימש כשליח הרצי"ה בנושא שחרור "אסירי ציון", ובהם נתן שרנסקי. הוא קיים מספר מפגשים עם אנשי ממשל בארצות הברית למען שחרורו של שרנסקי. בשנת 1988, הקים יחד עם הרב יגאל לוינשטיין את המכינה הקדם צבאית הראשונה "בני דוד" ביישוב עלי שבשומרון, שמטרתה להכין בחורים דתיים לשירות מלא בצה"ל, תוך עידודם לשירות מקסימלי ביחידות לוחמות וכקצינים. מסלול זה לא היה קיים לפני כן בישיבות ההסדר. הרב סדן הגה גם את הרעיון להקים מכינה קדם צבאית חילונית. מכינה ראשונה מסוג זה, "נחשון", הוקמה בשנת 1997. קצינים דתיים רבים בצה"ל הם בוגרי המכינה "בני דוד" ורואים ברב סדן את רבם. הוא דוגל בקו "ממלכתי" כלפי מדינת ישראל, בעקבות השקפותיו של רבו, הרב צבי טאו. הרב אלי סדן נשוי לוורדינה הלוי ולהם 12 ילדים. אחיו הוא רמי סדן, פרסומאי ויועץ תקשורתי. בנו הבכור, הרב יהודה, משמש כראש הישיבה הגבוהה של מוסדות בני דוד בעלי. גיסיו הם פרופ' יונתן הלוי, מנהל המרכז הרפואי שערי צדק והרב מיכה הלוי, רבה של פתח תקוה.
456
כל הזכויות שמורות למוסדות בני דוד - עלי. הדברים המובאים בהרצאות נאמרים במסגרת שיח פורה ומפרה בבית המדרש כחלק מלימוד עיוני, על מנת להבין את מכלול הדברים יש להאזין לכלל השיעור. אין להעתיק, לשדר, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מהקטע דנן ללא קבלת הסכמה מראש ובכתב.
select
אמונה
כללי
מהר"ל
שו"ת הרב קלנר
שו"ת הרב קשתיאל
הלכה
הלכות הסעודה
פרשיות השבוע
1. בראשית
שבת ומועדים
תפילות ראש השנה - ניגונים
תנ"ך