הלכות ערלה- דיני עציצים

הרב אוהד תירוש

א באדר תש"ע

הלכות ערלה- דיני עציצים

הרב אוהד תירוש

א באדר תש"ע
לקבלת כל התוצאות
כל הזכויות שמורות למוסדות בני דוד - עלי. הדברים המובאים בהרצאות נאמרים במסגרת שיח פורה ומפרה בבית המדרש כחלק מלימוד עיוני, על מנת להבין את מכלול הדברים יש להאזין לכלל השיעור. אין להעתיק, לשדר, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מהקטע דנן ללא קבלת הסכמה מראש ובכתב.
תוצאות חיפוש עבור: הלכה - הרב אוהד
נושאשם הרבRabiIDIDשם השיעור סידרהתאריךאורך הורדה
הלכה הרב אוהד תירוש 12 4242 הלכות ערלה- דיני עציצים הלכה - הרב אוהד א באדר תש"ע 32:25
הלכה הרב אוהד תירוש 12 4210 הלכות ערלה הלכה - הרב אוהד י"ז בשבט תש"ע 41:25
הלכה הרב אוהד תירוש 12 4152 הלכות תרומות ומעשרות הלכה - הרב אוהד כ"ה בטבת תש"ע 33:25
הלכה הרב אוהד תירוש 12 4021 הלכות הדלקת נרות הלכה - הרב אוהד כ בכסלו תש"ע 43:55
הלכה הרב אוהד תירוש 12 3993 הלכות צדקה ומעשר כספים 2 הלכה - הרב אוהד י"ג בכסלו תש"ע 34:10
הלכה הרב אוהד תירוש 12 3961 הלכות צדקה ומעשר כספים 1 הלכה - הרב אוהד כ"ט בחשוון תש"ע 42:10
הלכה הרב אוהד תירוש 12 3932 הלכה-צדקה הלכה - הרב אוהד כ"ב בחשוון תש"ע 41:20
הלכה הרב אוהד תירוש 12 3877 הלכה-דיני שינוים בתפילת שמונ''ע הלכה - הרב אוהד ח בחשוון תש"ע 39:40
הלכה הרב אוהד תירוש 12 3859 הלכה-מהות ראש החודש הלכה - הרב אוהד א בחשוון תש"ע 36:35
הלכה הרב אוהד תירוש 12 1133 צומות - מהות התעניות ונפקא מינא הלכתית הלכה - הרב אוהד ו בכסלו תשס"ד 28 ד'
הרב אלי סדן (נולד בד' באייר ה'תש"ח, 14 במאי 1948) הוא מייסד וראש מכינה קדם צבאית בני דוד, המכינה הקדם צבאית הראשונה בישראל. נולד בתל אביב. למד בבית הספר התיכון "צייטלין" והיה חבר בתנועת "בני עקיבא". התגייס לצנחנים ובמהלך השירות שירת במשך שנה כקומונר בסניף "בני עקיבא" ת"א צפון, וכן למד בישיבת כרם ביבנה. בתום השירות החל ללמוד פיזיקה באוניברסיטה העברית, אך לאחר שנה פרש מתוכנית הלימודים ועבר ללמוד בישיבת "מרכז הרב" בראשותו של הרב צבי יהודה הכהן קוק. למד בישיבה כ-13 שנים, בהן למד אצל הרצי"ה קוק, והרב צבי ישראל טאו והפך לאחד מתלמידיו הבולטים. במהלך לימודיו התבקש הרב סדן על ידי הרב צבי יהודה קוק לסייע בהקמת המושב "קשת" ברמת הגולן‏, וכן בהקמת גרעין תורני באילת. יחד עם הרב טאו, שימש כשליח הרצי"ה בנושא שחרור "אסירי ציון", ובהם נתן שרנסקי. הוא קיים מספר מפגשים עם אנשי ממשל בארצות הברית למען שחרורו של שרנסקי. בשנת 1988, הקים יחד עם הרב יגאל לוינשטיין את המכינה הקדם צבאית הראשונה "בני דוד" ביישוב עלי שבשומרון, שמטרתה להכין בחורים דתיים לשירות מלא בצה"ל, תוך עידודם לשירות מקסימלי ביחידות לוחמות וכקצינים. מסלול זה לא היה קיים לפני כן בישיבות ההסדר. הרב סדן הגה גם את הרעיון להקים מכינה קדם צבאית חילונית. מכינה ראשונה מסוג זה, "נחשון", הוקמה בשנת 1997. קצינים דתיים רבים בצה"ל הם בוגרי המכינה "בני דוד" ורואים ברב סדן את רבם. הוא דוגל בקו "ממלכתי" כלפי מדינת ישראל, בעקבות השקפותיו של רבו, הרב צבי טאו. הרב אלי סדן נשוי לוורדינה הלוי ולהם 12 ילדים. אחיו הוא רמי סדן, פרסומאי ויועץ תקשורתי. בנו הבכור, הרב יהודה, משמש כראש הישיבה הגבוהה של מוסדות בני דוד בעלי. גיסיו הם פרופ' יונתן הלוי, מנהל המרכז הרפואי שערי צדק והרב מיכה הלוי, רבה של פתח תקוה.
456
כל הזכויות שמורות למוסדות בני דוד - עלי. הדברים המובאים בהרצאות נאמרים במסגרת שיח פורה ומפרה בבית המדרש כחלק מלימוד עיוני, על מנת להבין את מכלול הדברים יש להאזין לכלל השיעור. אין להעתיק, לשדר, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מהקטע דנן ללא קבלת הסכמה מראש ובכתב.
select
אמונה
כללי
מהר"ל
שו"ת הרב קלנר
שו"ת הרב קשתיאל
הלכה
הלכות הסעודה
פרשיות השבוע
1. בראשית
שבת ומועדים
תפילות ראש השנה - ניגונים
תנ"ך