ההכרח שבכוחות שונים באומה | פרשת ויצא

הרב אלי סדן

ה בכסלו תשע"ב

ההכרח שבכוחות שונים באומה | פרשת ויצא

הרב אלי סדן

ה בכסלו תשע"ב
לקבלת כל התוצאות
כל הזכויות שמורות למוסדות בני דוד - עלי. הדברים המובאים בהרצאות נאמרים במסגרת שיח פורה ומפרה בבית המדרש כחלק מלימוד עיוני, על מנת להבין את מכלול הדברים יש להאזין לכלל השיעור. אין להעתיק, לשדר, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מהקטע דנן ללא קבלת הסכמה מראש ובכתב.
תוצאות חיפוש עבור: פרשת שבוע - הרב אלי
נושאשם הרבRabiIDIDשם השיעור סידרהתאריךאורך הורדה
פרשיות השבוע הרב אלי סדן 14 5474 ההכרח שבכוחות שונים באומה | פרשת ויצא פרשת שבוע - הרב אלי ה בכסלו תשע"ב 59:50
פרשיות השבוע הרב אלי סדן 14 5402 "אב המון גויים"- לדמותו של אברהם אבינו | פרשת לך לך פרשת שבוע - הרב אלי ו בחשוון תשע"ב 56:50
פרשיות השבוע הרב אלי סדן 14 5018 יוסף ויהודה | פרשת ויגש פרשת שבוע - הרב אלי ג בטבת תשע"א 1:01:50
פרשיות השבוע הרב אלי סדן 14 4962 פרשת וישב פרשת שבוע - הרב אלי י"ח בכסלו תשע"א 59:40
פרשיות השבוע הרב אלי סדן 14 4916 מעשה אבות סימן לבנים - יעקב מול עשיו משקף את אומות העולם מול ישראל בכל הזמנים | פרשת וישלח פרשת שבוע - הרב אלי י"א בכסלו תשע"א 58:20
פרשיות השבוע הרב אלי סדן 14 4905 פרשת ויצא [מכינה] פרשת שבוע - הרב אלי ד בכסלו תשע"א 1:05:00
פרשיות השבוע הרב אלי סדן 14 3149 פרשת וישב פרשת שבוע - הרב אלי כ"ב בכסלו תשס"ט 1:05:05
פרשיות השבוע הרב אלי סדן 14 3000 פרשת תולדות פרשת שבוע - הרב אלי כ"ח בחשוון תשס"ט 1:19:05
פרשיות השבוע הרב אלי סדן 14 2949 פרשת חיי שרה פרשת שבוע - הרב אלי כ"ב בחשוון תשס"ט 58:14
פרשיות השבוע הרב אלי סדן 14 2919 פרשת וירא פרשת שבוע - הרב אלי ט"ו בחשוון תשס"ט 1:24:55
פרשיות השבוע הרב אלי סדן 14 2909 פרשת לך לך פרשת שבוע - הרב אלי ח בחשוון תשס"ט 1:15:45
הרב אלי סדן (נולד בד' באייר ה'תש"ח, 14 במאי 1948) הוא מייסד וראש מכינה קדם צבאית בני דוד, המכינה הקדם צבאית הראשונה בישראל. נולד בתל אביב. למד בבית הספר התיכון "צייטלין" והיה חבר בתנועת "בני עקיבא". התגייס לצנחנים ובמהלך השירות שירת במשך שנה כקומונר בסניף "בני עקיבא" ת"א צפון, וכן למד בישיבת כרם ביבנה. בתום השירות החל ללמוד פיזיקה באוניברסיטה העברית, אך לאחר שנה פרש מתוכנית הלימודים ועבר ללמוד בישיבת "מרכז הרב" בראשותו של הרב צבי יהודה הכהן קוק. למד בישיבה כ-13 שנים, בהן למד אצל הרצי"ה קוק, והרב צבי ישראל טאו והפך לאחד מתלמידיו הבולטים. במהלך לימודיו התבקש הרב סדן על ידי הרב צבי יהודה קוק לסייע בהקמת המושב "קשת" ברמת הגולן‏, וכן בהקמת גרעין תורני באילת. יחד עם הרב טאו, שימש כשליח הרצי"ה בנושא שחרור "אסירי ציון", ובהם נתן שרנסקי. הוא קיים מספר מפגשים עם אנשי ממשל בארצות הברית למען שחרורו של שרנסקי. בשנת 1988, הקים יחד עם הרב יגאל לוינשטיין את המכינה הקדם צבאית הראשונה "בני דוד" ביישוב עלי שבשומרון, שמטרתה להכין בחורים דתיים לשירות מלא בצה"ל, תוך עידודם לשירות מקסימלי ביחידות לוחמות וכקצינים. מסלול זה לא היה קיים לפני כן בישיבות ההסדר. הרב סדן הגה גם את הרעיון להקים מכינה קדם צבאית חילונית. מכינה ראשונה מסוג זה, "נחשון", הוקמה בשנת 1997. קצינים דתיים רבים בצה"ל הם בוגרי המכינה "בני דוד" ורואים ברב סדן את רבם. הוא דוגל בקו "ממלכתי" כלפי מדינת ישראל, בעקבות השקפותיו של רבו, הרב צבי טאו. הרב אלי סדן נשוי לוורדינה הלוי ולהם 12 ילדים. אחיו הוא רמי סדן, פרסומאי ויועץ תקשורתי. בנו הבכור, הרב יהודה, משמש כראש הישיבה הגבוהה של מוסדות בני דוד בעלי. גיסיו הם פרופ' יונתן הלוי, מנהל המרכז הרפואי שערי צדק והרב מיכה הלוי, רבה של פתח תקוה.
456
כל הזכויות שמורות למוסדות בני דוד - עלי. הדברים המובאים בהרצאות נאמרים במסגרת שיח פורה ומפרה בבית המדרש כחלק מלימוד עיוני, על מנת להבין את מכלול הדברים יש להאזין לכלל השיעור. אין להעתיק, לשדר, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מהקטע דנן ללא קבלת הסכמה מראש ובכתב.
select
אמונה
כללי
מהר"ל
שו"ת הרב קלנר
הלכה
הלכות הסעודה
פרשיות השבוע
שבת ומועדים
תפילות ראש השנה - ניגונים
תנ"ך
הרצאות חול
הרצאות חול
מוסר
כתבי הראי"ה
אורות התשובה